Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne ziyaret

Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Adil Osmanoviç ve beraberindeki heyet YEĞİTEK Genel Müdürlüğünü 2.2.2017 tarihinde ziyaret etti.

Heyetle yapılan toplantıya Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, Eğitim Teknolojileri ve Teknik Destek Hizmetleri Daire Başkanı Gürhan ÇİÇEK, Sistem Yönetimi Daire Başkanı Gültekin KEKEÇOĞLU, Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Mehmet RÜŞEN, İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık Arslan ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Eyyup TANYILDIZ katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda bir sunum gerçekleştirildi. Bu sunumda Eğitimde FATİH Projesi, EBA, e-Okul ve MEBBİS uygulamaları ayrıntılı olarak tanıtıldı.

“Türkiye’nin eğitimde teknolojiyi kullanarak dünyaya örnek olmuştur”

Yapılan sunumun ardından bir değerlendirmede bulunan Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Adil Osmanoviç, Eğitimde FATİH Projesi ve EBA gibi uygulamalarla Türkiye’nin eğitimde teknolojiyi kullanarak geldiği noktayı çok sevindirici bulduğunu söyledi. FATİH Projesi ve EBA karşısında büyük hayranlık duyduğunu ifade eden Osmanoviç,  bu sistemi Bosna Hersek’te uygulamaya koymayı arzu ettiklerini belirtti.

Türkiye’nin eğitimde teknolojiyi kullanarak dünyaya örnek olduğunu vurgulayan Osmanoviç, bu nedenle Türkiye ile Bosna Hersek arasında eğitim alanında iş birliğini çok önemsediklerini dile getirdi. Ziyaretlerinin son derece verimli geçtiğini belirten Bakan, memnuniyetlerini dile getirdi.

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili ve YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı da Osmanoviç ve beraberindeki heyete gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.