Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Millî Eğitim Bakanlığını temsilen dünyanın sayılı eğitim teknolojileri fuarlarından biri olan ISTE Konferans ve Fuar Organizasyonu’na katıldı. Her yıl Amerika’da farklı bir eyalette gerçekleşen ISTE Fuarı,bu sene 25-28 Haziran 2017 tarihlerinde San Antonio’da düzenlendi. Birbirinden seçkin projelerin sunulduğu, en yeni teknolojik çözümlerin tartışıldığı bir organizasyon olarak dikkat çeken ISTE fuarına bu yıl 30 bin ziyaretçi katıldı.

Her yıl yaklaşık 76 ülkeden eğitim teknolojileri koordinatörleri, yöneticileri ve teknoloji temsilcilerinin oluşturduğu 16.000’den fazla katılımcı ve Microsoft, Samsung, Dell, Smart gibi organizasyona sponsor olan dünya devi teknoloji şirketleri ISTE organizasyonuna yoğun ilgi gösteriyor. Organizasyonun fuar ve konferans bölümleri katılımcılara eğitim teknolojileriyle ilgili çıkan son ürünleri ve projeleri yakından keşfetme, bu alanda kendilerini geliştirme imkânı tanıyor.

MEB Standı,  ISTE Fuarının ilgi odaklarından biri hâline geldi

Fuarın ilgi odaklarından biri de Millî Eğitim Bakanlığı standı oldu. Eğitim teknolojileri alanında isim yapmış firmaların ziyaret ettiği stantta Eğitimde FATİH Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’nın tanıtımları yapıldı. FATİH Projesi için uygun işbirliği zeminleri sağlandı. Fuarda yoğun ilgi gören standımızda birçok farklı iş grubundan ziyaretçi ve öğrenciye FATİH Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) hakkında bilgiler verildi. Eğitim alanında içerik sağlayıcılarla yapılan görüşmelerde Eğitim Bilişim Ağı için işbirliği temaslarında bulunuldu. Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi ile ilgili tanıtımlar yapıldı. Türk kökenli ve Amerikalı birçok eğitimci standı ziyaret ederek, Türkiye’nin FATİH Projesi’yle eğitim teknolojileri alanına öncülük eden bir ülke hâline geldiğini ve bu yönüyle Türkiye’yi takdir ettiklerini dile getirdi.

Fuara Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünden daire başkanları ve uzman öğretmenler katıldı.