12 – 20 Kasım 2016 tarihlerinde  “Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı” gerçekleşti. MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün standına öğrenci, öğretmen ve velilerden oluşan yoğun bir katılımcı grubu ilgi gösterdi.

610 bin ziyaretçinin katıldığı Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın bu yıl otuz beşincisi düzenlendi. Büyükçekmece’de bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuar,  Avrupa’nın okura ulaşan en büyük kitap fuarı olma özelliği taşımaktadır. 12 Kasım’da başlayan fuar, düzenlenen yüzlerce imza günü ve etkinlikle İstanbul’un en önemli kültürel etkinliklerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Türkiye Yayıncılar Birliği ve TÜYAP işbirliği ile düzenlenen fuarda her yıl olduğu gibi  Millî Eğitim Bakanlığını, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü temsil etti.

YEĞİTEK, fuarda açmış olduğu stantla Eğitimde FATİH Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı´nın (EBA) tanıtımını yapıldı. Stant içindeki kiosklar ve örnek sınıf uygulamaları ile fuarı gezen her yaş grubundan ziyaretçiye FATİH Projesi ve EBA Portalini yakından tanıma imkânı buldu. Aynı zamanda ziyaretçilerin soruları yanıtlanarak, görüş ve öneriler anketler aracılığıyla kayıt altına alındı. Sunum sonlarında öğretmen ve öğrencilere katılım sertifikaları verilirken standı ziyaret eden öğrencilere yönelik olarak da bilgi yarışmaları düzenlendi. Katılan her öğrenciye çeşitli hediyeler verildi.