Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü “4 Eylül Sivas Kültür ve Sanat Şenlikleri” kapsamında düzenlenen Sivas Kitap Günleri’ne Millî Eğitim Bakanlığı adına katıldı. Sivas Kongresi´nin 97. yılında beşincisi düzenlenen bu etkinlikte YEĞİTEK Genel Müdürlüğü ilk kez yer aldı. Bakanlık adına kurulan stantta Fatih Projesi ve EBA’nın tanıtımı yapıldı.

YEĞİTEK Genel Müdürlüğü ve Sivas İl Millî Eğitim Müdürlüğünün işbirliğiyle kurulan stant; Sivas Valisi Davut GÜL, Sivas Milletvekili Hilmi BİLGİN, YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık ARSLAN, diğer protokol ve vatandaşların katılımıyla açıldı.

YEĞİTEK standı 29 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde saat 10.00 – 22.00 saatleri boyunca Sivas ve çevre illerden gelen binlerce kişi tarafından ziyaret edildi. İlgiyle karşılanan stantta, öğretmen ve öğrencilerle Bakanlık yetkilileri yüz yüze görüşme imkânı buldu.

Stantta kurulan Eğitimde FATİH Projesi uygulama sınıfında etkileşimli tahta ve tabletlerin sınıf içerisinde nasıl kullanıldığı uygulamalı olarak gösterildi. FATİH Projesi eğitmenleri, öğretmen ve öğrencilerden gelen soruları cevapladı. Ziyaretçilerle etkileşimli tahta üzerinde bilgi yarışmaları yapıldı. Bilgi yarışmaları arasında çocuklara etkinlik ve il bulma, kelime türetme gibi küçük oyunlar oynatıldı. Sınıf uygulamasına katılan ziyaretçilere çeşitli hediyeler ve tanıtım broşürleri verildi.